ארוחות טבעוניות במקום העבודה: מסתבר שזה אפשרי

ארוחות טבעוניות במקום העבודה

במקומות עבודה רבים החלו להנהיג ארוחות טבעוניות לרווחתם של העובדים הטבעוניים או האלרגיים. כך או כך, מקומות עבודה רבים רואים זכות רבה בכך שהם מאפשרים לרבים מהעובדים גם לאכול ארוחות שמתאימות לאורח חייהם וגם לאפשר לעובדים רבים לגלות טעמים חדשים ומעניינים שלא היו נחשפים אליהם במקום אחר. מי מגיש אוכל טבעוני לעובדים שלו, ואיך עושים את זה? על כך במאמר הבא.

מגישים מזון טבעוני למען העובדים

חברות רבות כבר הבינו שהטבעונות היא חלק בלתי נפרד מאורח חייהם של חלק מהעובדים, ועל בחרו להגיש אוכל טבעוני מטעמן. בחברת ההשמה דיאלוג למשל, תוכלו לראות כי היא מספקת לעובדים שלה אוכל טבעוני, טעים ובריא. זאת כחלק מדרישת המנכ"ל לדאוג לכך שכל עובד יוכל לאכול את האוכל האהוב עליו והמתאים לו ללא צורך לחפש במקום אחר או להביא מהבית. חוץ מחברת דיאלוג, קיימות עוד חברות רבות המגישות אוכל טבעוני כחלק משגרת היום יום בעבודה.

איך עושים את זה?

חדר אוכל

חדר אוכל הוא אפשרות מצוינת לחברות לספק את האוכל הכי טוב שאפשר. בחברות רבות, כמו בחברת דיאלוג, דואגים להגשת אוכל טבעוני ובריא ובחינם בחדר האוכל של החברה. בכל יום מוגשות מנות טבעוניות טריות וטעימות, כך שכל אחד יכול להנות מארוחות איכותיות ובריאות. הגשת האוכל הטבעוני בחדר האוכל מאפשר לעובדים הטבעונים להרגיש כחלק משמעותי בחברה.

ערבי חג, גיבושים והפי האוורס

האירועים החברתיים של החברה הם הזדמנות מצוינת לחבק את העובדים הטבעוניים ולדאוג גם עבורם לכיבוד מתאים. כל חג, ערב חברה או האפי האוור שיהיו בו לפחות מנה אחת או שתיים טבעוניות יגרמו לכל עובד טבעוני ליהנות גם הוא מהאירוע.

הזמנת אוכל על חשבון החברה

במקומות עבודה רבים אין חדר אוכל, ולכן בעלי החברה מאפשרים לעובדים להזמין אוכל על חשבון העבודה. האפשרויות הללו מתחלקות לשני חלקים: לצאת למסעדה הקרובה למקום העבודה, או להזמין ממסעדות משלוחים אל מקום העבודה. גם העובד הטבעוני יכול ליהנות ממנות טבעוניות מצוינות, בעיקר כי רוב המסעדות מציעות היום לפחות מנה טבעונית אחת. ניתן לבחור במסעדה כזאת, כך שגם העובד הטבעוני יוכל ליהנות מההזמנה ולא יצטרך להוציא הזמנה מיוחדת רק בשביל עצמו.

למה חשוב להציע אוכל טבעוני במקום העבודה?

כיום, עובדים רבים מנהלים אורח חיים טבעוני, וחלקם יעברו אליו בעתיד ממגוון סיבות. התאמת החברה לערכים מודרניים שמתיישבים עם אורח החיים של עובדים רבים יגרום לחברה להיות אטרקטיבית יותר לעבודה, תגרום לעובדים הטבעונים להרגיש שהם חלק ממערכת שאכפת לה מהם, וגם ההנהלה תיתפס כהנהלה שרואה את העובדה כיותר מ"בורג במערכת". עובד מאושר הוא עובד בעל תפוקה גבוהה יותר, ועל כן חשוב להציע לעובדים את האפשרות הזאת.

לסיכום, אם אתם בעלי חברה ומעוניינים לעשות את השינוי הזה, דעו כי זה אפשרי ואפילו לא קשה כמו שזה נשמע, בעיקר בעידן הנוכחי שבו הטבעונות הולכת ומתחזקת. אם אתם עובדים, דעו כי מעסיקים רבים כבר דוגלים באג'נדה ומקומות עבודה רבים יהיו ידידותיים לטבעונים. בהצלחה!

גלילה לראש העמוד