10 סיבות שישכנעו כל אחד להפוך לטבעוני

היום כבר ברור לכולם שהטבעונות היא הרבה יותר מטרנד. יותר ויותר אנשים ברחבי העולם מאמצים את הגישה הזאת, הן מסיבות הומניטריות והן בגלל היתרונות הבריאותיים הרבים שיש לטבעונות על גוף האדם. לצד אלו שכבר חיים כך שנים, יש כאלה שעדיין חוששים, מתלבטים ואפילו מנסים בדרך כזאת או אחרת לבחור בטבעונות. אם גם אתם נמצאים איפשהו על הסקאלה בנקודה דומה, ואפילו אם מעולם לא חשבתם לעשות את הצעד הזה, חשוב שתדעו כי טבעונות היא הרבה יותר ממה שנראה, וכי יש בכוחה להפוך את החיים של כל אחד לטובים הרבה יותר. כדי לעזור לכם בכיוון, הנה עשר סיבות מדוע כדאי גם לכם לעבור לטבעונות.

הקלה על הנשימה

רבים לא יודעים זאת, אבל מחלות נשימה מסוימות כמו אסטמה הן רק סימפטום לבעיות גדולות יותר בגוף והן למעשה דרך של הגוף להתנקות מרעלים. אותם הרעלים הם לרוב מוצרי מזון שאנו צורכים כמו בשר, חלב וביצים. בעיות נשימה אצל מבוגרים נפתרות במקרים רבים לאחר מעבר לתזונה טבעונית כשהגוף מתנקה באופן טבעי מהרעלים שבו.

לא לוקחים חלק בתעשייה אכזרית

היום כבר כולם יודעים כי תעשיית הבשר, החלב והביצים, הן מן התעשיות האכזריות והקשות ביותר בעולם והן גורמות לנזק סביבתי אדיר. מעבר לתזונה טבעונית מבטל את שיתוף הפעולה איתן ולמעשה מקטין את ההיקף שלהן, כשיותר ויותר אנשים מיישמים זאת.

בשביל הסביבה

ומעבר לאכזריות הגדולה, התעשיות הללו ידועות ברמות הזיהום הגבוהות ובנזק הסביבתי האדיר שהן מייצרות שיוצרות בעיות ברמה הגלובאלית. מעבר לטבעונות הוא צעד חשוב למען הסביבה שלנו.

10 סיבות שישכנעו כל אחד - להפוך לטבעוני

בשביל בעלי החיים

מי שאוהב בעלי חיים ומגדל בעצמו בבית כלב או חתול, ודאי מרגיש את הדיסוננס הפנימי כשהוא אוכל בשר של בעלי חיים. טבעונות שמה סוף לקונפליקט הפנימי הזה.

חיסכון משמעותי בכסף

אמנם מקובל לחשוב כי דווקא המוצרים הטבעוניים הם היקרים יותר, אך היום זה כבר ממש לא ככה. דווקא המוצרים מן החי ובייחוד בשר, הם ההוצאה הגדולה יותר של כל משפחה בזמן הקניות.

כדי להימנע ממחלות

השומן הרווי המצוי בבשר ובמוצרים מן החי כמו חלב וביצים, הוא הגורם העיקרי למחלות לב ולסוגי הסרטן הנפוצים בעולם.

כדי לרדת במשקל

העניין הזה הוכח ונבדק מאות פעמים, תזונה טבעונית מסייעת לרדת בקלות במשקל ושומרת על משקל גוף תקין.

כדי להריח טוב יותר

הרעלים המצויים במוצרים מן החי גורמים לזיעה שלנו ולריח הגוף להיות הרבה פחות טוב. עברו לתזונה טבעונית ותהנו מריח גוף טבעי מצוין.

כדי לא להרגיש כבד

כל מי שאוכל בשר ומוצרי חלב מכיר את ההרגשה הכבדה אחרי ארוחה גדולה. עוברים לטבעונות ופשוט מרגישים קלים כל היום!

כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר

בשורה התחתונה, טבעונות הופכת את העולם למקום טוב ומוסרי יותר. זוהי דרך פשוטה וגם בריאה להשאיר אחרינו עולם מתוקן יותר.

גלילה לראש העמוד