הכירו את סיפורו של הלוחם רפי אדרעי ז"ל שהוביל להקמתה של עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי

סיפורו של רפי אדרעי ז"ל ממשיך ללוות את בני משפחתו גם שנים רבות לאחר מותו, לא מעט בזכות סיפור גבורה יוצא דופן של נער צעיר אשר בחר לסייע בפרנסת המשפחה ואף להפוך לדמות דומיננטית ביישוב היהודי צפת, וזאת לאחר שתלה על גג של מלון את דגל ישראל מאולתר בזמן עזיבתם של הבריטים ותחת אש חיה. מי היה רפי אדרעי וכיצד סיפורו הוביל להקמתה של עמותה חברתית ללא מטרות רווח בשם עמותת אחינועם? כל הפרטים בכתבה.

סיפורו של הלוחם רפי אדרעי ז"ל

רפי (רפאל) אדרעי נולד וגדל בעיר צפת למשפחה בת חמישה נפשות. עוד מגיל צעיר הוא בחר לסייע בפרנסת המשפחה ובמקביל לשמש כמדריך בתנועת הנוער העובד הלומד, כאשר עם הזמן התקדם בסולם והפך להיות המדריך הראשי של התנועה בעיר הנצורה צפת. כאשר בגר הוא בלט מאוד ביישוב בעקבות רוח הלחימה שלו כמו גם האמונה שלו כי צריך להגן על היישוב, וזאת בעקבות העזיבה של הבריטים, רגע לפני פרוץ מלחמת יום העצמאות. עם גיוסו לצבא הוא הפך למומחה לסליקת נשק ואף לקח חלק בפעולות מסוכנות מאוד, כולל התבצרות עם חיילים בבית כאשר הם מוקפים באויבים. לאורך כל הדרך הצליח רפי אדרעי לבלוט מאוד בפן החברתי וגם בפן הצבאי, אולם לצערנו בגיל 24 בלבד הוא נפל בקרב בעקבות הפגזה של האויב המצרי.

מאז מותו פועלים בני משפחתו מתוך מטרה להנציח את זכרו, כאשר לפני מספר שנים החליטה המשפחה לצאת במבצע גיוס כספים לטובת הקמה של בית יד לבנים בעיר צפת בה נולד וגדל. המבצע הצליח ונתרמו מיליוני שקלים בעבור הקמה של בית יד לבנים המשמש גם לטובת התכנסות של בני משפחה וחברים אבל גם מתן יכולת לציבור לחלוק כבוד לגיבורים כמו אדרעי. בנוסף, החליטו בני המשפחה המורחבת להתחיל בפעילות חברתית, וזאת במסגרת של עמותת אחינועם אשר הוקמה בשנת 2018 ומאז מצליחה לחולל שינויים דרמטיים בחברה הישראלית, כחלק מפעילות ענפה המתבצעת במסגרת של קידום תוכניות חברתיות המיועדות בעבור דור העתיד של מדינת ישראל.

 

 

עמותת אחינועם – פועלים למען צמצום הפערים בחברה הישראלית

עמותת אחינועם היא עמותה שהוקמה ללא מטרות רווח על ידי בני המשפחה רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי. הפעילות של העמותה אותה הקימו מתמקדת בצמצום פערים בחברה הישראלית, כאשר רפי אדרעי ואחיו תורמים רבות לטובת קידום המטרות הללו על ידי בנייה של מערך מתנדבים הפועל ברחבי הארץ. בין התוכניות הבולטות של העמותה ניתן למנות בין היתר חלוקה של מחשבים חדשים או חדשים לנערים ונערות מהפריפריה, תוכנית קידום אישית המיועדת בעבור  נוער בסיכון וכוללת תוכנית פרטנית המותאמת לצרכים שלהם, תוכנית קידום המיועדת בעבור בני נוער בני העדה האתיופית, שיפוץ של ספרייה בעיר צפת וקידום של חינוך מוזיקלי בעיר לצד תוכנית חלוקת מלגות.

לסיכום

סיפור הגבורה של רפי אדרעי ז"ל הוא מקור  להשראה בעבור עם ישראל כמו גם בני משפחתו, כאשר הפעילות של העמותה מתמקדת בערכים חיוביים שהופכים אותה לעמותה ייחודית ומוערכת מאוד. נציגי העמותה מקבלים תמיכה מלאה מצד הרשויות וגורמי החינוך. באתר הרשמי של העמותה ניתן לקרוא מידע מורחב אודות הפעילות ואף לקחת חלק, כל זאת מתוך מטרה להמשיך את הפעילות הענפה של עמותה שמצליחה לחולל שינוי חיובי בחייהם של אלפי בני נוער מכל רחבי הארץ.

גלילה לראש העמוד