הכול על אוכל טבעוני לכלבים

בעוד שחלק מבעלי הכלבים מעדיפים להאכיל את הכלבים באוכל המבוסס על בשר ועצמות טחונות, חלק מבעלי הכלבים בוחרים להאכיל את הכלב באוכל טבעוני. כך או כך, תמיד יהיה חשוב לוודא כי המצב הבריאותי של הכלב תקין. זאת, תוכלו לעשות באמצעות בדיקות שגרתיות אצל הווטרינר.

רגע לפני שאתם מחליפים לכלב את התזונה שלו, יהיה חשוב קודם כל להתייעץ עם וטרינר. זה הטיפ הראשון שלנו אליכם. לעולם אל תחליפו ייעוץ רפואי במידע מהאינטרנט. לאחר שסיקלנו זאת מהדרך, אפשר לדבר על אוכל טבעוני לכלבים וחתולים. אם אתם שואלים וטרינרים, הם בדרך כלל יגידו לכם שעדיף להאכיל חתולים בבשר. מנגד, אצל כלבים התמונה היא קצת שונה. בואו נבין את ההבדלים בין חתולים לכלבים בהקשר של התזונה שלהם.

אוכל טבעוני – מומלץ לכלבים וחתולים?

כשמדברים על אוכל טבעוני לחיות מחמד, חשוב מאוד להבדיל ולהפריד בין כלבים לחתולים. חתולים הם חיה טורפת מטבעם, מה שלא נכון לגבי כלבים. גם אם אתם מגדלים דוברמן, רוטווילר או אמסטף, אלו בכל מקרה לא חיות טרף. בפועל, זהו ההבדל העיקרי בין חתולים לכלבים בהקשר זה של שינוי התזונה לאוכל טבעוני.

אצל חתולים, פחות מומלץ להחליף את התזונה מתזונה בשרית לתזונה טבעונית. החתול בדרך כלל יצטרך בשר כדי להתקיים. אם החתול לא מקבל חלבון שמקורו מן החי והבשר, החתול למעשה יתחיל להשתמש במאגרי החלבון שלו, מה שיכול להוביל לנזקים בריאותיים חמורים.

הכול על אוכל טבעוני לכלבים

האם מומלץ להעביר את הכלב לאוכל טבעוני?

אם אתם שוקלים להחליף את תזונת הכלב שלכם לתזונה טבעונית, בד"כ וטרינרים יגידו לכם שאין עם זה בעיה מיוחדת. רוב הכלבים יכולים לשרוד ולשגשג על תזונה טבעונית, אבל זה יצריך ממכם הקפדה על תוספי תזונה מסוימים. כמו כן, יהיה חשוב להגיע לבדיקות תקופתיות ושגרתיות אצל הווטרינר בכדי לוודא שהתזונה הטבעונית של הכלב מועילה ולא גורעת מבריאותו.

אוכל טבעוני לכלבים מגיע בסוגים שונים, אבל בכל המאכלים הטבעוניים של הכלבים יהיו מספר מרכיבי יסוד משמעותיים. במאכלים טבעוניים של כלבים תוכלו למצוא למשל בטטות, מרכיב מהותי בתזונה של הכלב שנחשב גם טעים במיוחד (הבטטה מטבעה מתוקה). רכיבים פחות מומלצים הם, רכיבים כמו תירס וקמחים למיניהם.

איך נדע אם אוכל טבעוני מתאים לכלב?

מעבר לכך שחשוב לעבור אצל הווטרינר אחת לבדיקה תקופתית, חשוב מאוד גם לעקוב אחרי התנהגות ופעילות הכלב. אם הכלב משלשול, הקאות, סובל מעצירות, סובל מגזים, בטן נפוחה, אף יבש, דכדוך וחוסר חשק לצאת לטיולים, ייתכן שהתזונה הטבעונית לא מתאימה לו.

רגע לפני שאתם מחליפים את התזונה לכלב, חשוב מאוד לעשות זאת בהדרגתיות. אל תחליפו לכלב את המזון במכה אחת. בתור התחלה, יהיה כדאי להגיש לו מנות מעורבות שמורכבות מהמזון הישן שלו ומהמזון הטבעוני. עם הזמן, תפחיתו יותר ויותר מהתזונה שאתם מעוניינים להכחיד. וטיפ אחרון מאיתנו, אל תמהרו לכפות על הכלב את דרך החיים שלכם. אם האג'נדה שלכם היא אג'נדה טבעונית, אז מעולה, אנחנו אישית מצדיעים לכם. אבל אל תמהרו להאניש את הכלב שלכם. אל תייחסו לו תכונות אנושיות, לכלב אין אג'נדות. והפינוק הכי גדול של הכלב עובר דרך הפה שלו – המזון של הברנש הקטן.

נכתב באדיבות TOPDOG – חנות חיות בבת ים

גלילה לראש העמוד