אוכל טבעוני לכלבים – יש דבר כזה?

אוכל טבעוני לכלבים

התשובה לכך היא פשוטה, קלה ונגישה- בפשוטת- כן. באופן מורחב יותר, המזון שקיים לכלבים שעשוי רכיבים טבעיים בלבד הוא מזון איכותי, מזין שמכיל את כל הרכיבים שהכלב זקוק לו, ואפילו ישנם מגוון של מותגים שמעניקים מענה מדהים ביניהם קונטיפט.

מיותר לציין את החשיבות שקיימת מבחינת מותגים, סוגים וטעמים של מזון הן מבחינת צרכים ספציפיים של בעל החיים והן מבחינת העדפות אישיות של טעם.

מה היתרונות של אוכל טבעוני לכלבים?

הבחירה באוכל טבעוני לכלבים מלווה בכמה יתרונות משמעותיים. קודם כל היתרון המוסרי. בטח ובטח אנשים שבחרו להיות טבעונים בעצמם סובלים לרוב מחוויית שבר מוסרי כשהם נאלצים לצאת כנגד האמת שלהם ולתת מזון מן החיי לכלב. יש עם זה בעייתיות רבה שלא צריך להתמודד עמה יותר, כשיש קונטיפט.

זאת ועוד, אוכל טבעוני לכלבים הוא מזון שהוציאו ממנו את כל הרכיבים מהחי וכתוצאה מכך הוא הפך להיות מזון בריא יותר. למעשה, אם נתבונן לעומקם של הדברים בכל אשר נוגע אל מזון רפואי נגלה שרובם ככולם עשויים רכיבים צמחיים נטולי רכיבים מן החי. אכן ניתן להבחין בשינויים אצל הכלב הן מבחינת רמות ויטליות וחיוניות והן על ברק הפרווה.

חשוב לשים לב שאוכל טבעי אינו אוכל טבעוני ובעוד שהראשון הוא לרוב יותר גימיק שבא למכור כל רכיב באשר הוא תחת הכסת"ח של אוכל טבעי, הרי שמזון טבעוני אשר נטול מוצרים מעולם החיי הוא מה שהוא ואינו גימיק שיווקי, שקר כלשהו או ניסיון לנצל את המצב.

הבחירה המוסרית היא גם הבחירה הבריאה

למעשה לא צריך עוד להתייסר עם הבחירה המוסרית הקשה של לתת לכלב לאכול את מה שאנחנו כבר לא מסוגלים יותר להמשיך לעשות לעצמינו. גם מי שאינו סובל ברמה האישית מאכילת מזון מהחי אבל בחר שלא לעשות זאת מטעמים של אתיקה כלפי עולם החי וביקורת על תעשיית הבשר לא באמת יכול להמשיך ולקחת חלק באותה התעשייה תוך שהוא מעניק לבעל החיים שחי אתו להיות מוזן מאותה התעשייה עצמה.

כיום קיים מבחר עשיר ומגוון של מזונות לכלבים שהם מאה אחוז טבעוניים. אלו מגיעים באיכות אופטימלית ומעניקים לכלב את כל הרכיבים שהוא זקוק לו, מינוס הרכיבים שמזיקים לו. אלו המהווים את הדבק שמאגד את המזון שמן החי. המזון הטבעוני בו תוכלו למצוא מותגים כמו קונטיפט מעניק אוכל שהוא טבעי באמת, ובריא באמת. באופן הזה לא רק רמות החיוניות של הכלב יכולות לממש את מלוא הפוטנציאל שלהן, אלא הכלב ישמור על בריאותו לאורך זמן.

תזונה היא כידוע הבסיס לבריאות של כולנו, בני אדם וכלבים כאחד ומאד ואנחנו רוצים לראות את הכלב שלנו בריא לאורך כל שנות חייו, ושאלו יהיו ארוכים עד כמה שניתן, מן הראוי שנרצה להעניק לו את המזון הטוב ביותר. למעשה, מזון איכותי באמת יכול לחסוך הרבה מאד ביקורי רופאים, טיפולים תומכים ובסופו של דבר מאמץ וכסף. בנוסף, מזון איכותי שומר גם על המצב המנטלי של הכלב לאורך זמן ומאפשר לכלב לשמור על התפקוד המלא שלו גם בהיבטים של התנהגות.

גלילה לראש העמוד