ביטוח בריאות מוזל לטבעונים: יש דבר כזה

בתחום הביטוחים ידוע לכל שיש לא מעט פרמטרים שמשפיעים באופן ישיר על המשוואה, וידוע שתחום הביטוחים יודע להציע גמישות רבה, משמע התאמה מלאה. מכאן שאם נתמקד בביטוחי בריאות, נמצא שניתן להשפיע על גובה הפרמיה בהתאם לתתי הסעיפים שמבקשים לכלול, בהתאם למצב הבריאותי, בהתאם לאופי העיסוק, בהתאם להשתייכות לקבוצה שאינה מעשנת וכדומה. עם זאת, מפתיע לגלות שגם להרגלי התזונה שלנו יש מקום להשפיע (לטובה) על מחירי הביטוח, ופה לא מדובר בנטייה לשתות קפה או בהקפדה על דיאטות מומלצות, אלא מדובר בהשתייכות לקבוצת הטבעונים.

מוזר אך מתבקש

כיום 5% מסך האוכלוסייה טבעונית, אם כי מרגיש שמדובר במגמה הרבה יותר רחבה, פשוט כי בשלל מסעדות ואירועים ניתן למצוא מענה ייעודי עבור אותו ציבור שנמנע מלאכול מוצרים מן החי. יש שייטענו שמדובר בגימיק שיווקי ויש שייטענו שיש בכך שכל רב. עם זאת, השורה התחתונה היא שאם אתם טבעונים, תשמחו לגלות שהנתון הזה שווה לכם לא מעט נקודות, או יותר מדויק לומר שהוא חוסך לא מעט בהוצאות שנוגעות לביטוח הבריאות. נשמע מוזר? ובכן כפי שמציין אבנר הייזלר בגלובס, חשוב לעשות ביטוח בריאות פרטי וחשוב לוודא שהוא מותאם כמו כפפה ליד, כך שאם בוחנים את הנתון בשנית, נמצא שהוא די מתבקש.

גימיק או הרבה יותר מכך?

מהו ההיגיון שעומד מאחורי הביטוח המוזל עבור אנשים טבעוניים? ובכן טרם הגיעו לידי הסכמה נחרצת שלהיות טבעוני זה יותר בריא. עם זאת, כן הגיעו לידי הסכמה שהקפדה על אכילה מרובה של פירות וירקות ממזערת בצורה ניכרת את הסיכויים לחלות בסרטן, מחלות לב וסוכרת, ובין היתר מדובר בתזונה שמטיבה עם לחץ הדם. מכאן שכן או לא גימיק, מדובר בהטבה הגיונית.

אל תמהרו לצאת בהצהרות

בנקודה זו מעניין לבחון האם יותר אנשים יהפכו עקב ההטבה להיות טבעוניים, פשוט כי אם חברות הביטוח רואות בכך פרמטר מהותי, כנראה שיש בכך היגיון. עוד מחשבה שבלתי נמנע לשחק עמה, היא לעבוד על המערכת, כלומר להצהיר על טבעונות מבלי להקפיד על "הכללים". ובכן פה נציין שעל מנת להצטרף למסגרת הביטוח יש להיות חברים בעמותות של טבעוניים, ובמקביל כמובן שיש להצהיר על כך. הנקודה היא שבהחלט ניתן לרמות, אך מוטב שלא. יש לקחת בחשבון שחברות הביטוח אינן ממהרות לשלם פיצויים, ועל כן בעת תביעה, הן עשויות להפעיל חוקרים פרטיים. מכאן שאם אלו יתעדו אותכם חוטפים שוארמה באמצע הרחוב, לא יהיה לכם הרבה מה לומר להגנתכם.

ביטוח בריאות מוזל לטבעונים: יש דבר כזה

לא ממהרים לסגור ביטוח

נכון להיום לא ניתן למצוא הרבה חברות שמעניקות ביטוח ייעודי לאנשים טבעונים, ועל כן אם בחרתם להיות טבעונים ועומדים לעשות ביטוח בריאות, בהחלט שווה לבחון איזו חברת ביטוח מתייחסת לכך וכיצד. עם זאת, אין למהר להסתנוור מביטוח ייעודי. מאוד ייתכן שביטוח אחר שאינו מתייחס לעובדה שאתם טבעוניים יעניק במצטבר תנאים יותר טובים. מבקשים מסקנה? לפני שרוכשים ביטוח רצוי לערוך השוואה מקיפה.

העיקר הבריאות!

שוקלים להיות טבעוניים עם וללא קשר לביטוח? ובכן חשוב לדעת שרוב הממצאים מעידים שלהיות טבעוני בהחלט תומך בשלל מערכות גופניות. עם זאת, על מנת באמת ליהנות מטבעוניות בריאה, חשוב לוודא שהתזונה מגוונת, מותאמת גיל וכוללת מגוון תחליפים חשובים. לבסוף נסיים עם המלצה בריאה: בין אם בוחרים להיות טבעוניים ובין אם לא, יש לשים לב לשני אלמנטים חשובים: ראשית נציין שביטוח בריאות פרטי אכן חשוב לעשות, ושנית נציין שתמיד יש להקפיד על תזונה בריאה, תזונה שאינה מעובדת ושכן כוללת הרבה פירות, ירקות וסיבים תזונתיים.

 

גלילה לראש העמוד