איך אפשר לקדם טבעונות באינסטגרם?

אחד הטרנדים החזקים ביותר בתחום הלייפסטייל הוא כמובן טרנד הטבעונות. מכיוון שמדובר בנושא מאד יצרי, רבים מאותם טבעונים מרגישים צורך עז לקדם את הנושא ולצרף עוד אנשים לחיקה הנעים של דרך החיים המעניינת הזאת. אם גם אתם טבעונים שרוצים להשפיע על העולם, יכול להיות שהמקום הכי טוב להתחיל לא יהיה בארוחת ליל הסדר אצל הדודים, אלא דווקא באינסטגרם. המשיכו לקרוא ותבינו איך לרתום את הפלטפורמה הזו לטובת הפצת הרעיונות שלכם.

מדוע דווקא אינסטגרם?

בניגוד לפגישות אחד על אחד או אפילו מול כמה אנשים, באינסטגרם אתם יכולים לצבור קהל עצום. אם יהיו לכם פוסטים מעניינים שעשויים טוב מבחינה טכנית, תוכלו למשוך משתמשים רבים לצפות בהם ואפילו לשכנע רבים מהם על הדרך. צבירה של עוקבים באינסטגרם זו כמובן משימה הדורשת מאמץ. יש לטפח ערוץ אינסטגרם באופן שיטתי באופן שמייד נפרט עליו. הפלטפורמה עצמה מאד תתאים לטבעונות מכיוון שהיא כוללת תכנים ויזואליים שמאד מתאימים להעברת רגש וגם בשביל להראות מוצרים שונים (למשל אוכל טבעוני), מקומות ואפילו חיות. כל אלו דברים שבוודאי תרצו לחשוף לקהל רב ככל הניתן.

פותחים ערוץ אינסטגרם טבעוני

לפני שאתם מפרסמים תמונות כלשהן, שבו עם עצמכם רגע וכתבו בקווים הכי כלליים את האופי והתוכן של הערוץ. טבעונות היא נושא רחב, במה תתמקדו? באוכל טבעוני? בבעלי חיים וסביבת הגידול שלהם? בעמותות או פעילים אקטיביסטים ופועלם? אולי תרצו לקחת את החשבון לכיוון יותר פוליטי וממש לסקר אירועים שונים מעולם המחאה הטבעונית?

השלב הבא יהיה להתחיל להפיק תכנים ראשוניים. בשלב הזה יהיה כדאי לכם כבר לדאוג להביא עוקבים לחשבון שלכם בכדי שיתחילו לעשות לייקים, להגיב ו'להתניע' את התכנים. זה גם השלב הנכון להתחיל לרכוש עוקבים. ניתן כיום לעשות זאת באופן מאד מקצועי ולהביא עוקבים ממקורות איכותיים ביותר. רכישת עוקבים היא כמעט עניין שבשגרה. המשמעות היא קיצור תקופת ההמתנה שתצטרכו לעבור עד שהחשבון שלכם ימריא ויהפוך לפעיל. זוהי תקופה שיכולה לקחת גם חודשים ארוכים.

איך אפשר לקדם טבעונות באינסטגרם?

יצירת תוכן

חשוב להקפיד על יצירת תוכן איכותי הן מבחינת הרעיונות והן מבחינה טכנית.

הקפידו לצלם בעזרת ציוד סמי מקצועי הכולל עדשות מיוחדות אם צריך, תאורה נכונה וגם אמצעי הקלטה סבירים כאשר אלו נדרשים. עדשות זום או עין הדג יאפשרו לכם לצל מרחוק, מקרוב ובזוויות שונות. זה יהיה יעיל בצילומי אוכל טבעוני למשל או בצילומי חיות בטבע. תאורה טובה איננה יקרה כיום והיא ממש משדרגת את התוצר הסופי. מיקרופון סביר עם הגנה מינימלית לרעשי רקע כגון רוח יהיה הכרחי בצילומים של סרטונים באוויר הפתוח.

מבחינת התוכן עצמו – הקפידו לגוון אותו עם רעיונות שונים ומשונים. צרו שיתופי פעולה עם כוכבי אינסטגרם טבעונים אחרים בכדי להגיע לקהלים חדשים. בנוסף, זכרו לשתף את התוכן בקבוצות, פורומים ואתרים העוסקים בטבעונות.

הקפידו על העלאה סדירה של תכנים. קבעו לעצמכם תדירות העלאה בה תוכלו לעמוד ואף פעם אל תפספסו את היעד הזה. פעמיים בשבוע זו תדירות מינימלית ביותר וגם היא לא כוללת פרסום של סטורי שצריך להיעשות על בסיס יומי. תוכלו כמובן להפיק תכנים באופן מרוכז ולפרסם אותם לאחר מכן לפי אותה תדירות שקבעתם.

לבסוף, ההצלחה של הערוץ הטבעוני שלכם באינסטגרם תגיע לאחר התמדה רבה גם בתקופות יותר קשות. הטיפ הכי חשוב אולי הוא לשמור על התפתחות תמידית – נסו ללמוד כל הזמן ולראות מה ניתן לשפר. היו קשובים לעוקבים שלכם, הגיבו להם ותנו להם להגיד לכם לאן אפשר לקחת את הערוץ בכדי להפוך אותו לענק.

גלילה לראש העמוד